KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16292154
nr 1629 2154
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 6/35, daterad 72-84, Etat II, "Liksvampar". Bildmått: 21x20 cm, yttermått inklusive ram: 47x35 cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:17:19
15/6 08:31:48
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer